ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ:

Якщо говорити мовою символів, то людина – це птах з двома крилами. Одне крило – це наші права, друге – обов’язки. І для того, щоб здійснювати повноцінний політ у соціумі, обидва крила повинні бути розвинені рівномірно…

Обов’язок- громадянська необхідність відповідати за свої дії, вчинки. Видатний німецький мислитель Г. Гегель відокремив чотири різновиди обов’язків:

Обов’язок перед самим собою;

Перед сім’єю;

Перед державою;

Перед іншими людьми.

Держава і сім’я

На початку 90-х років ХХ століття більшість молоді були прибічниками ринкової економіки і очкували швидких змін на краще. Пройшломайже 20 років і вже більшість з тих, хто колись вірив у ринкові перетворення вважають, що це дуже складний процес. І досягти благополуччя не так вже і просто. Саме держава повинна активніше втручатися, щоб допомогти сім’ям розв’язувати їх соціальні проблеми або створити умови для їх вирішення самими сім’ями. Адже вже на самому початку, при створенні сім’ї, тобто союзу між жінкою і чоловіком, а по-іншому шлюбу, значна роль відводиться державі. Саме держава, наприклад, регламентує, кому і коли дозволяється створювати сім’ю. Держава також обумовлює права і обов’язки членів родини.

ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) зобов'язані:

• закласти основи інтелектуального, фізичного, етичного розвитку дитяти в дитячому віці;

• виконувати Статут ЗДО в частині, що стосується їх прав і обов'язків;

• своєчасно оплачувати утримання дитяти в ЗДО;

• своєчасно повідомляти про можливу відсутність дитяти;

• сприяти ЗДО у вихованні, навчанні і розвитку вихованця;

• взаємодіяти з ЗДО за всіма напрямами виховання і навчання дитини.

• відвідувати загальні і групові збори.

ПРАВА БАТЬКІВ:

Батьки (законні представники) мають право:

• захищати законні права і інтереси дитяти;

• брати участь в роботі Конференції, ради ЗДО, з правом дорадчого голосу в діяльності Педагогічної ради;

• вносити пропозиції по поліпшенню роботи з дітьми, у тому числі організації додаткових (платних) освітніх і медичних послуг;

• консультуватися з педагогічними працівниками ЗДО за проблемою виховання і навчання.

• надавати допомогу і робити добровільні внески на реалізацію статутних завдань.

• брати участь в суботниках.

ПОРЯДОК СТЯГУВАННЯ ПЛАТИ ЗА ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ в дитячому садку:

• Оплата батьками (законними представниками) харчування дитини в ЗДО за поточний місяць здійснюється у вигляді передоплати не пізніше 15 чисел попереднього місяця шляхом безготівкових перерахувань (у відділенні любого банку).

• Перерахунок плати за харчування дитини в разі його відсутності (хвороби) здійснюється в наступному місяці.

• Батьки пред'являють документ про оплату вихователеві.

• Пільгова оплата за д/с надається після подачі у бухгалтерію управління освіти підтверджуючих документів на пільгу. Перерахунок здійснюється з моменту подачі документів.

Нормативні документи, що визначають права та обов'язки батьків:

- Закон України про дошкільну освіту (зі змінами, внесеними згідно із Законом №2905-ІІІ (2905-14) від 20.12.2001)

- Конвенція про права дитини (Конвенція ратифікована Постановою ВР №789-ХІІ (789-12) від 27.02.91)

- Закон України про охорону дитинства (зі змінами, внесеними згідно із Законом №3109-ІІІ (3109-14) від 07.03.2002)

- Національна програма "Діти України"

- Декларація прав дитини