Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 266 комбінованого типу Харківської міської ради»

Аналітична довідка про результати перевірки

з 08.08.23 по 21.08.23

щодо організації початку навчального року у ЗДО.

З метою вивчення рівня організації роботи щодо початку навчального року у КЗ ЗДО № 266 проводилась тематична перевірка. Під час перевірки в період з 08.08.23 по 21.08.2023р вивчався стан готовності усіх вікових груп. В ході вивчення розглядались наступні питання :

1. Створення умов у групах для перебування дітей

· Ігровий матеріал

· Посуд, мийні засоби

· Закріплення меблів

2. Організація освітньої роботи.

3. Організація фізкультурно – оздоровчої роботи у групах.

4. Робота з батьками (консультації батьків).

І. Перевіркою встановлено, що вихователі груп підготували групи до 2022-2023 навчального року. У групах поповнена матеріально-ігрова база, що сприяє розвитку дітей, а також збільшилась кількість педагогічної літератури та наочних посібників для дітей, були оновлені куточки Українознавства, придбані нові меблі до куточків «Перукарня», «Сім’я», «Лікарня».

У всіх вікових групах достатня кількість посуду та миючих засобів, які отримали дозвіл СЕС на існування у ЗДО. У групах № 3,5,11 де який посуд потребує заміни. Всі меблі закріплені виконуються правила безпеки життєдіяльності.

ІІ. Вихователі всіх вікових груп дотримуються правил внутрішнього розпорядку, забезпечують належний догляд за дітьми під час освітнього процесу, не допускаються травмування дітей, не залишають їх без догляду. Виховання дітей відбувається згідно перспективним плануванням за освітньою програмою для дітей від 2 до 7 «Дитина», вихователі проводять різноманітну роботу з дітьми, щодо різних напрямків розвитку. Дидактичний матеріал у групах в повному обсязі. Вихователі груп планують і проводять перегляд картин, ілюстрації, що вчать дітей берегти життя і здоров’я. У групах №9,10,11 було створено куточок «Художня література», за програмою «Дитина», а також оновлена тематика ігор, занять з дітьми, літературних творів, посилені теми «Совість», «Права дитини», «Батьківщина», «Сім’я», «Космос», «Київ-столиця України» та інші. До нового навчального року були придбані нові меблі у куточок «Перукарня» та «Лікарня». ЗДО працює за програмою «Дитина»для груп загального розвитку та « Віконечко» для санаторних та спеціальних груп, вихователі проводять різноманітну роботу з дітьми, щодо підготовки дітей до школи, велику увагу приділяють не лише формуванню спеціальних умінь, а найголовніше – створюють для дитини умови для формування здатності емоційно реагувати на навколишній світ, міркувати, планувати власну діяльність, доводити роботу до кінця, що є найважливішими чинниками у формуванні успішної навчальної діяльності.

ІІІ. Організація фізкультурно – оздоровчої роботи у дошкільному закладі проводиться на належному рівні та складається з:

· ранкової та гігієнічної гімнастики;

· організованих занять з фізкультури;

· фізкультхвилинок;

· фізкультурних розваг (щомісяця);

· фізкультурних свят (1 раз в квартал);

· спортивних ігор та змаганнь;

· загартовуючих процедур.

Протягом всього дня підтримуються фізичні оздоровчі заходи з урахуванням стану здоров’я дитини і контролюються сестрою медичною старшою. У групах педагоги намагаються удосконалювати умови для формування здорового способу життя у вихованців: користуються доріжками для різновидів ходьби, доріжками для загартування, м’ячиками, скакалками, мішечками з піском, гімнастичними дугами, канатом, гімнастичними лавами. Слід визначити, що у садочку знизилась захворюваність дітей. Майже у всіх дітей задовільно розвинуті рухові якості: швидкість, спритність, гнучкість. Вимагають удосконалення вправи з метання мішечків з піском із за голови, та вправи лежачі, сидячи. Вихователі групи використовують ігрові моменти, музичний супровід, фіз.хвилинки, руховий розпорядок сприяє створенню доброзичливого і веселого настрою дітей. Під контролем старшої медичної сестри у групах проводиться загартування, як того вимагають санітарно – гігієнічні норми.

ІV. На належному рівні здійснюється робота з батьками вихованців з різних напрямків, проводяться бесіди та консультації з безпеки життєдіяльності та зміцнення здоров’я дітей, а також з розвитку дітей вдома. Батьки отримують відповідні інструкції, які зберігаються у вихователів. У групі створені інформаційні куточки для батьків, придбані книжки-пересувки.

Висновок: Заклад дошкільної освіти готовий до нового 2023-2024навчального року.

Пропозиції:

1.Поповнити кількість дидактичних ігор на розвиток логіки. Оновити куточок для батьків більш актуальною інформацією у групах.

2. Оновити куточок ЦЗ

3. Розмістити план дії в надзвичайних ситуаціях в кожній групі

До 01.10.2023.(Дошкільні вікові групи.)

2.Придбати новий демонстраційний матеріал з державною символікою та ляльок в українському народному вбранні до Українських куточків у групи № 4,6,7.

Протягом року.

3.Більше привертати увагу дітей до живого куточка групи, збільшити кількість різновидів рослин для всіх вікових груп.

Протягом року.

4.Придбати новий необхідний посуд у групи № 3,5,11.

Протягом року.

З довідкою працівники ознайомлені.